Naar verwachting zullen in april 2026 de eerste bewoners in het Dordtse AZC arriveren. Vind je het leuk te helpen hen zich snel thuis te laten voelen? Meld je dan nu alvast aan als vrijwilliger!
De voorbereiding voor het nieuwe asielzoekerscentrum (AZC) in Dordrecht zijn in volle gang. Wie langs het terrein op de hoek Aquamarijnweg-Burgemeester van der Dussenstraat rijdt ziet de eerste gebouwen al staan. Toch duurt het nog even voordat de eerste asielzoekers/statushouders zullen arriveren. De verwachting is dat in de loop van april de eerste groep zijn intrek neemt. De asielzoekers verblijven in kleine units en er komt een hoofdgebouw waarin allerlei voorzieningen worden gerealiseerd, onder andere onze Dordtbalie. Ook is er in het gebouw ruimte voor ontmoeting/recreatie, er komen lokalen voor de taallessen, een plek waar kinderen kunnen spelen en een fietsenwerkplaats. Vanuit het AZC gaat een pendelbusje rijden naar de stad.
Ook Samen Dordt is druk bezig met de voorbereidingen. Vanaf 1 februari start onze nieuwe coördinator, Marian Berende. Zij gaat voor Welkom in Dordt de vrijwilligers begeleiden en coördineert in de Dordtbalie het onderdeel informele participatie. Dat betekent dat asielzoeker bij haar kunnen aankloppen als ze op zoek zijn naar een vrijwilligersbaan of meer willen weten over de mogelijkheden om in onze stad op een andere manier actief te zijn, bijvoorbeeld aan te sluiten bij een club of vereniging of mensen te leren kennen bij een van de vele ontmoetingsplekken in Dordrecht.
De eerste weken zal Marian vooral bezig zijn met het kennismaken met vrijwilligers die zich voor Welkom in Dordt willen inzetten of organisaties die graag mensen vanuit het AZC een plek willen bieden als vrijwilliger of deelnemer.
We zijn voor het AZC de komende maanden op zoek naar vrijwilligers die:
- Taallessen willen geven (Basaal NL, onder begeleiding van NT2 docent)
- Vraagbaak willen zijn voor asielzoekers die voor het eerst als vrijwilliger aan de slag gaan (incl. gratis training via Vluchtelingenwerk)
- Bij de Dordtbalie willen helpen als vertaler/sleutelpersoon
- Willen helpen bij sport- en recreatieactiviteiten op het AZC
- Fietslessen willen geven (incl. gratis training via de Fietsersbond)
- Als vaste chauffeur willen rijden op het pendelbusje.
- Actief willen worden voor Vluchtelingenwerk op de nieuwe AZC locatie
Meer informatie over de vacatures komt in de loop van het nieuwe jaar op de website, maar denk je nu al ‘dit is iets voor mij’, meld je dan gelijk aan via welkomindordt@samendordt.nl en Marian neemt zodra ze gestart is contact met je op!